Een baksteen in de maag

Maak je eigen baksteen, net als 100 jaar geleden ! Kunstenaar Adrien Tirtiaux nodigt bewoners uit om hun eigen gebakken bakstenen te maken, net zoals honderd jaar geleden bij de bouw van de tuinwijken.
Dit artistieke project van Adrien Tirtiaux maakt deel uit van het 101e%-programma van de Brusselse Gewestelijke Huisvestingsmaatschappij (BGHM). Dat programma ondersteunt de realisatie van unieke kunstwerken op sociale woonsites, in samenwerking met Le Logis-Floréal. Het project loopt over drie zomers en mondt uit in de bouw van een amfitheater op het Paul Briensquare, een wat vergeten parkje vlak bij de rotonde van de Drie Linden.
De kunstwerken ontstaan uit de dialoog tussen een kunstenaar, de bewoners, een plek en een openbare vastgoedmaatschappij.
Tijdens de zomer van 2025 werkten Adrien Tirtiaux en Solène Essomba Tana op het Logisplein. Samen met de bewoners groeven ze leem uit de bodem om er bakstenen van te vormen. Zo werden ongeveer 2.500 bakstenen gemaakt.
Deze zomer: tweede fase van het project
Deze zomer zetten Adrien en Solène het project voort op een nieuwe locatie, aan de Dryadenlaan, vlak bij de speeltuin. Daar wordt de aarde uitgegraven, bewerkt en worden de bakstenen gevormd en gedroogd. Hun doel is om tegen het einde van de zomer 3.000 bakstenen te hebben gemaakt.
Wanneer?
Elke donderdag- en zondagnamiddag.
Waar?
Aan de Dryadenlaan, naast de speeltuin.
Raadpleeg het infobord ter plaatse en onze sociale media voor de exacte data en uren.
Contact : Adrien 0487 526 037 – dixmillebriques@gmail.com
Facebook : Brique au Logis / Instagram : dixmillebriques
SLRB: https://www.slrb-bghm.brussels/nl/projecten/een-baksteen-de-maag

foto’s : Olivia DROESHAUT, Adrien TIRTIAUX, Solène ESSOMBA
